Παρασκευή , 18 Απριλίου 2014
Κυριότερα
You are here: Home » Αθλητικά » Η κληρωση των ομαδων .Κυπελο Ελλαδος
Η κληρωση των ομαδων .Κυπελο Ελλαδος

Η κληρωση των ομαδων .Κυπελο Ελλαδος

Έγινε η κλήρωση για τις δυο πρώτες φάσεις του κυπελου Ελλάδος Τα ζευγάρια και οι ημερομηνίες διεξαγωγής είναι .

Κύπελλο Ελλάδος 2013-2014 ξεκινα

Κύπελλο Ελλάδος 2013-2014 ξεκινα

Παναθηναϊκός-Εργοτέλης και Πλατανιάς-Απόλλων ήταν τα δύο ζευγάρια στη β” φάση του Κυπέλλου Ελλάδας τα οποία συμπεριλαμβάνουν ομάδες της Super League.Οι υπόλοιπες 14 ομάδες της μεγάλης κατηγορίας θα αντιμετωπίσουν ομάδες από την Football League που θα περάσουν από την α” φάση.

Πιο συγκεκριμένα ο Κυπελλούχος Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Φωκικός-Αχαρναϊκός, ο περσινός φιναλίστ Αστέρας τον νικητή του Βύζας-Χανιά, ενώ ο ΠΑΟΚ ή την Αναγέννηση Καρδίτσας ή την Καβάλα.Η πρώτη φάση περιλαμβάνει 14 νοκ-άουτ αγώνες με τις 28 ομάδες της  Football League. Θα διεξαχθούν στις 14 και 15 Σεπτεμβρίου.

Γενική ώρα έναρξης για την πρώτη φάση ορίστηκε στις 16.30. Το ποια ματς θα γίνουν Σάββατο και ποια Κυριακή θα οριστικοποιηθεί αύριο (11/9) μετά από συνεννόηση με τον OTE TV.

οι ομάδες χωρίστηκαν σε ομιλους

οι ομάδες χωρίστηκαν σε ομιλους

Πρώτη φάση (14-15/09)

1: Φωκικός – Αχαρναϊκός

2: Ολυμπιακός Βόλου – Παναχαϊκή

3: Γλυφάδα – Καλλιθέα

4: Βύζας Μεγάρων – Χανιά

5: Πανηλειακός – Φωστήρας

6: Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος

7: Αστέρας Μαγούλας – Επισκοπή

8: Κέρκυρα – Δόξα Δράμας

9: Τίρναβος – Ηρακλής

10: Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αιγινιακός

11: Εθνικός Γαζώρου – Νίκη Βόλου

12: Απόλλων Καλαμαριάς – Ζάκυνθος

13: Αναγέννηση Καρδίτσας – Καβάλα

14: Πιερικός – Βατανιακός

το κύπελλο ξεκινά

το κύπελλο ξεκινά

Στην δεύτερη φάση μπήκαν αρχικά σε ειδική κλήρωση οι 4 νεοφώτιστοι της Super League. Οι «άτυχοι» ήταν οι Εργοτέλης και Απόλλωνας οι οποίοι στην κλήρωση της δεύτερης φάσης μπήκαν στο γκρουπ των ομάδων της Football League.

πρέπει να αρχίσουν να γεμίζουν τα σταδια

πρέπει να αρχίσουν να γεμίζουν τα σταδια

Η πρόκριση θα κριθεί σε διπλούς αγώνες.  Η πρώτη αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 25 και 26 Σεπτεμβρίου και οι ρεβάνς στις 30 και 31 Οκτωβρίου.

Δεύτερη φάση

15: ΠΑΟΚ – (Αναγέννηση Καρδίτσας – Καβάλα)

16: Παναθηναϊκός – Εργοτέλης

17: Ολυμπιακός – (Φωκικός – Αχαρναϊκός)

18: Αστέρας Τρίπολης – (Βύζας Μεγάρων – Χανιά)

19: (Εθνικός Γαζώρου – Νίκη Βόλου) – Πανθρακικός

20: (Γλυφάδα – Καλλιθέα) – ΟΦΗ

21: (Τίρναβος – Ηρακλής) – Ξάνθη

22: (Ολυμπιακός Βόλου – Παναχαϊκή) – Άρης

23: (Αστέρας Μαγούλας – Επισκοπή) – Λεβαδειακός

24: (Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος) – Βέροια

25: (Πανηλειακός – Φωστήρας) – Ατρόμητος

26: Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης

27: ΠΑΣ Γιάννινα – (Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αιγινιακός)

28: Πανιώνιος – (Απόλλων Καλαμαριάς – Ζάκυνθος)

29: (Κέρκυρα – Δόξα Δράμας) – Παναιτωλικός

30: (Πιερικός – Βατανιακός) – Καλλονή

καλή αντάμωση το καλοκαίρι στο παγκοσμιο

καλή αντάμωση το καλοκαίρι στο παγκόσμιο

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top